Sklep zielarski jest miejscem, w którym znawcy i propagatorzy zdrowego żywienia odnajdą nie tylko bogactwo smaków i aromatów, ale i leki na masowe dolegliwości.

Od zarania wieków znane są dobroczynne właściwości lecznicze ziół i substancji, występujących w naturze.

Naukowcy przekonują, że olej z czarnuszki odgrywa istotną rolę w walce z nowotworami. Z badań wynika, że olej ten stwarza śmierć komórek nowotworowych i hamuje ich powstawanie.

W swoim składzie zawiera olejki eteryczne a te tymochinon, składnik, który hamuje rozwój nowotworu skóry i tkanki podskórnej, redukuje żywotność komórek rakowych wątroby, płuc, jelita grubego. Jest skuteczny w leczeniu białaczki, raka piersi i innych.

Równie, cudowne właściwości ma koci pazur (vilcacora). Powszechnie uważa się, iż to zioło pomaga zwalczyć białaczkę. Nadal, na cały świecie, prowadzone są badania, mające na celu potwierdzenie leczniczych właściwości tej rośliny.

Inne zioło – czarci pazur posiada równie pubudzającą ciekawość nazwę i podobne właściwości. Dzięki zawartości steroli ma możliwość hamować rozwój nowotworów.

Ażeby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka należy także sięgnąć po błonnik witalny – suplement diety, który zawiera babkę płesznik i jajowatą.

Należycie zaopatrzona zielarnia jest miejscem, w którym entuzjaści medycyny niekonwencjonalnej wynajdą wiele ziół, dostępnych jedynie w naturze. Są to m.in.: widłak goździsty, kłącze tataraku, przytula, krwawnik czy skrzyp polny. Wymienionym przypisuje się szereg dobroczynnych właściwości, w tym zwalczanie nowotworów.

Polecam spostrzec: zielarnia.