Zdecydowanie bardzo praktycznym rozwiązaniem jest drewutnia z palet, która umożliwia na przechowywanie drewna opałowego oraz kominkowego w odpowiednich ustaleniach. Trzeba pamiętać o tym, że jest to rozwiązanie, które spotyka się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ utworzona własnoręcznie drewutnia to rozwiązanie dość tanie, a jednocześnie spełniają własne zadanie.
Drewutnia – jak utworzyć?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że obecnie na rynku mamy dostępnych sporo gotowych drewutni, zazwyczaj realizowane są one z metalu.

Warto zdawać sobie sprawę natomiast o tym, że jest to rozwiązanie dosyć drogie. Dlatego też właściciele domów jednorodzinnych czy również działek bardzo często wybierają rozwiązanie tj. drewutnia z palet, która odznacza głównie niskim kosztem inwestycji. Bez wątpienia do utworzenia takiej drewutni będą nam potrzebne palety, warto mieć na uwadze jednak o tym, ażeby zgromadzić też odpowiedni materiał przeznaczony na zadaszenie drewutni. Może być to przykładowo blachodachówka, blacha falista, ale także papa czy też dachówki ceramiczne. Należy wspomnieć także o tym, że drewutnia z palet powinna być w prawidłowy sposób zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników umieszczonych na zewnątrz, a zatem warto drewno zaimpregnować, tak ażeby było odporne na wilgoć. Pamiętajmy też o tym, ażeby dach drewutni wystawał około 30 cm poza jej obrys, ponieważ to zabezpieczy składowane drewno przed działaniem deszczu, a równocześnie pozwoli na odprowadzenie wody z dachu. Z całą pewnością będzie to inwestycja, która szybko się zwróci.

Warto sprawdzić: drewutnia z palet.