Dużo osób prowadzących swoją działalność na pewno słyszało o rzeczy takiej, jak dotacje unijne dla firm. Dzięki nim, otrzymać można doprawdy niezłe pieniądze na rozpoczęcie działalności. Nie tylko zresztą na rozpoczęcie, bowiem fundusze unijne dofinansowania dla firm dają również na rozwój i poszerzenie istniejącej działalności.

Nie jest to jednakże takie proste. Pieniędzy nie dostanie prawie każdy, kto o nie poprosi. Kilka wniosków jest odrzucanych, choćby z powodu niedopełnienia założeń formalnych, których przy dotacjach tego typu jest niemało. Inna sprawa, że fundusze są ograniczone i nie posiada na tyle pieniędzy, by obdzielić nimi wszystkich zainteresowanych.

By zwiększyć własne szanse, chłopcy i dziewczęta zainteresowane dofinansowaniami z Unii Europejskiej najczęściej proszą o stworzenie takich wniosków ekspertów. Powoduje to, że na rynku jest miejsce dla osób piszących takie dokumenty zawodowo. Ponieważ gra bardzo często toczy się o bardzo wysokie środki, zarobić można bardzo wiele. Wymagana jest niewątpliwie perfekcyjna znajomość przepisów unijnych. Zupełnie inaczej nasze wnioski nie będą w każdej chwili akceptowane.

Na czym polegać ma możliwość taka pomoc? Można zająć się procesem należycie od samego początku. Pomóc napisać przedsiębiorcy bardzo dobry biznesplan, wybrać stosowny regionalny program operacyjny, napisać wniosek spełniający wszystkie wymogi i złożyć go w stosownej instytucji.

Taka pełna pomoc będzie oczywiście dość dużo kosztować. Chętnych nie powinno jednak brakować, gdyż w sytuacji zaakceptowania wniosku, przedsiębiorca dostanie całkiem duże, bezzwrotne dofinansowanie.

Więcej informacji: RPO Śląskie Łódzkie Lubelskie Wielkopolskie.